Avokado Yağı 100 ml 29,60 tl
Avokado Yağı 100 ml 29,60 tl
Avokado Yağı 100 ml 29,60 tl

Avokado Yağı 100 ml 29,60 tl (HYFNAVKD)

Fiyat : ₺29,60(KDV Dahil)

Avokado Yağı

:

 Avokado Yağı

Avokado Yağı Nedir?

Avokado, Güney Kaliforniya'dan, Meksika‟nın tropikal yüksek dağlık alanları ile Güney Afrika ve Avustralya'nın bazı serin-sisli kuşaklarındaki alanlara kadar, birbirinden son derece farklı özellik taşıyan çevrelerde, önemli bir ticari tarımsal ürün olarak yetiştirilir. Ülkemizde Akdeniz sahil kuşağı Avakadonun yaygın olarak yetiştirildiği bir alandır.

 

Avokado genellikle yayvan, bazen dikine gelişen, sürekli yeşil, yüksekliği 6 ile 20 metre arasında değişiklik gösteren bir ağaçtır. Yaprakları koyu yeşil, çiçekleri yeşil ve sarımtırak bir renge sahiptir. Avokado meyveleri değişik şekil, renk ve büyüklüktedir. Meyve iriliği 200 ile 600 gr. arasında değişir. Meyveler yuvarlak, oval veya armut şeklindedir. Kabuk rengi hafif sarımtırak yeşilden koyu yeşile, kahverengi kestane renginden, erguvani siyaha kadar değişkenlik gösterir. Kabuk yüzeyi düz ya da pürüzlüdür.

 

Avokado yağı, kg başına kalori ve protein bakımından bir çok meyve türüne göre daha üstündür. Yapısında %1-2 protein, %10-17 yağ, %1.5-2 şeker ve %80 su bulunur.

 

Avokado Yağının Faydaları Nelerdir?

Yağ oranı yüksek olmasına rağmen daha çok doymamış tekli oleik yağ asitleri içerdiği için hazmı kolay ve kandaki kolesterol seviyesini düşürücü bir etkiye sahiptir. Ayrıca içeriğinde 11 değişik vitamin ve 14 değişik mineral madde (demir, kalsiyum, magnezyum, fosfor, potasyum, çinko vb.) bulunur. Doğal olarak yetiştiği yerlerde yerli halkın önemli bir besin kaynağını oluşturur.

 

Avokado Yağı Nasıl Kullanılır?

Gıda endüstrisinde yanısıra yağ içeriklerinden dolayı, saç ve yüz bakım kremleri, el losyonları ve el sabunları gibi kozmetik endüstrisinde de yoğun olarak kullanılır.

 

 

  

 

Siz sipariş verdiğinizde dalından özenle topladığımız taptaze sebze, meyveleriniz ve sağlıklı ürünleriniz 24 saat içerisinde özel ambalajlarında zedelenmeden kargoya teslim edilir.


Hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe saat 11:00'a kadar olan siparişleriniz aynı gün içerisinde, bu tarihten sonraki siparişleriniz ise sonraki Pazartesi kargoya teslim edilir.

 

Perşembe günleri dahil olmak üzere saat 11:00'a kadar olan tüm siparişlerinizi o gün içerisinde; 11:00 'dan sonraki siparişlerinizi 

ertesi gün kargoya veriyoruz. Kargo şirketleri Cumartesi günleri yarım 

gün çalıştığından dolayı Perşembe 11:00'dan sonra; Cuma, Cumartesi ve Pazar verdiğiniz siparişleri ise Pazartesi günü kargoya veriyoruz

Siparişini Cumartesi öğle saatine kadar 

kargodan kendi almak isteyen müşterilerimizin bizi bilgilendirmesi yeterlidir. Bu durumda siparişinizi Cumartesi

 teslim alabileceğiniz şekilde kargoya teslim edebiliriz. Teşekkürler :)


* Hava şartlarına bağlı olarak teslim süresi değişiklik gösterebilir.

 

 

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.